Pritz Systeme

Firma Expal s.r.o. zajišťuje obchodní zastoupení rakouského puškaře Kurta Pritze. Tento uznávaný puškař vyrábí pušky s rytinou zdobenými pažbami, nože zdobené rytinou, ale i další puškařské potřeby, jako je nastřelovací soupravy, lovecké batohy a úsťové brzdy.

Oficiální stránky výrobce: www.pritz-systeme.at.

Kurt Pritz žije a působí v rakouském Tamswegu. Poté, co se vyučil puškařem, nastoupil do dílny Josefa Winklera ve Ferlachu. V letech 1981 - 1982 pracoval v USA a ve Velké Británii. Postupně se osamostatnil a v roce 1987 založil vlastní puškařskou dílnu právě v Tamswegu.

Mimo běžných služeb, které puškaři poskytují, se soustředil na vývoj vlastního typu zbraně, začal s výrobou nožů apod. Po dokončení každého systému si jej nechal patentovat. Dnes Kurt Pritz disponuje 17 patenty na systémy zbraní, nože, lovecký batoh atd.

V roce 2004 vstoupil Kurt Pritz prostřednictvím firmy Expal Ing. Janem Škopíkem na český a slovenský trh. Prvně se celý Pritz-Systeme představil v Lysé nad Labem na výstavě Natura Viva 2004.

Každý výrobek rakouského puškaře je originál. Veškerá výroba je ruční, avšak vysoce precizní. Zbraně a nože jsou číslovány a Kurt Pritz má přesnou evidenci, komu byl který výrobek prodán, kdo jej vlastní. V České republice i na Slovensku již jsou spokojení majitelé loveckých batohů i úsťových brzd a dalších výrobků tohoto puškaře.

Každý zákazník najde ve firmě Expal, potažmo u Kurta Pritze, pochopení a radu. O tom jste se jistě mohli přesvědčit i na výstavě Natura Viva 2005, kde byl Pritz Systeme prezentován firmou Expal, s. r. o. z Tišnova i samotným puškařem Pritzem.

S1020008

Prezentace a výstavy

Na tento rok jsme jako první účast potvrdili a zúčastnili se veletrhu v…

wl1-01

Lovecká kulovnice - WL1

Základní a nejdůležitější součást je jednoranná…

brzda01

Tlaková úsťová brzda

Systém komor v těle brzdy snižuje zpětný ráz zbraně o 30 až 70%.…

nastrel1

Nastřelovací soustava na kulové zbraně

Nastřelovací soustava je dvojdílná. Tvoří ji přední a…

batoh

Lovecký batoh

Každý myslivec ví, že batoh je důležitou součástí lovecké…

noze1

Lovecké nože

Firma Pritz Systeme vyrábí nože s pevnou čepelí, ale i…

stul1

Nabíjecí stůl

Nabíjecí stůl, který je založen na praktickém a ergonomickém…

Expal s.r.o.
Mlýnská 20, 678 01 Blansko
Czech Republic

mobil: +420 602 513 868
mobil: +420 724 994 093
tel/fax: +420 549 410 014

expal@expal.cz
www.expal.cz


čeština cz English en Deutsch de