Lovecký batoh

Každý myslivec ví, že batoh je důležitou součástí lovecké výstroje. Zvláště v obtížných podmínkách těžších terénů a v horách. Kurt Pritz žije a loví v Alpách. Postupně zjišťoval nepraktičnost běžných loveckých batohů - měly zpravidla malý objem, jejich popruhy dřely do ramen, špatně se sundávaly ze zad apod. Proto se rozhodl vylepšit batoh tak, aby byl svému majiteli praktickou pomůckou a ne přítěží.

Lovecký batoh Kurta Pritze má objem 75 litrů. Je ručně ušitý z lodenu nebo pevného plátna podle přání zákazníka. Uvnitř je podšívka z materiálu, který nepropouští vodu.

Výstelka a dvojité kvalitní prošití popruhů zajišťuje jak jejich odolnost, tak měkkost. Knoflík na levém popruhu má za úkol udržet zbraň, aby nesklouzávala z ramene. Popruh má také očko pro uchycení řemene psa. Kůží kryté přezky znemožňují "cinkání" kovu o kov. Uchycení popruhů umožňuje jejich rychlé rozepnutí tak, aby šlo batoh rychle sundat ze zad.

Část batohu přiléhající k zádům je opatřena speciální výplní. Použitý materiál by se dal přirovnat k vodnímu lůžku - tvaruje se podle zad uživatele. Díky tomu záda nebolí i při větší zátěži.

Lovecký batoh musí mít dostatek kapes. Pritz Systeme batoh má čtyři vnější kapsy. První je v zádové části batohu a uživatel se do ní snadno dostane z boku na pravé straně. Kapsu lze díky tomu pohodlně využívat, i když je batoh na zádech. Další dvě úzké a dlouhé kapsy jsou přišity na boku batohu. Větší z nich se zapíná zipem a je vodotěsná. Slouží např. pro monokulární dalekohled, baterku či termoláhev. Ve vrchní části batohu, která uzavírá vstup do úložného prostoru, je vodotěsná kapsa na doklady. Batoh se uzavírá ve svrchní části zatažením koženým řemínkem, který je provlečen systémem oček.

Další praktickou zajímavostí je možnost uchycení zbraně na batoh tak, že je připravena v "pohotovostní poloze". Batoh lze po rychlém sejmutí ze zad okamžitě použít jako měkkou podložku pro střelbu.

Svůj účel plní i kovový háček pro uchycení řemenu dalekohledu. Háček je připevněn ve vrchní části batohu za krkem uživatele. Řemínek dalekohledu je zavěšen za očko, díky čemuž netlačí na krk ani při několikahodinovém nošení.

Snad každý myslivec ví, jaké to je jít na posed ve vysokém sněhu. Na cestu je lepší svléknout si kabát a vzít si ho na sebe až na posedu. Proto má Pritz Systeme batoh speciální řemínek na upevnění jakékoliv části oděvu tak, aby při jeho zachycení za větvičku nemohlo dojít k vytažení z pod zavírání batohu.

Každá "maličkost" na batohu Kurta Pritze má svůj účel a uživateli zpříjemní pohyb či pobyt v přírodě. Kvalitní ručně šitý batoh z Rakouského Tamswegu jistě potěší každého myslivce či lovce.

batohbatoh

Expal s.r.o.
Mlýnská 20, 678 01 Blansko
Czech Republic

mobil: +420 602 513 868
mobil: +420 724 994 093
tel/fax: +420 549 410 014

expal@expal.cz
www.expal.cz


čeština cz English en Deutsch de