Lovecká kulovnice - WL1

Základní a nejdůležitější součást je jednoranná zlamovací kulovnice s výměnou hlavní 1 WL, kterou představoval myslivecké veřejnosti ČR Kurt Pritz poprvé v Lysé nad Labem. Kulovnice má unikátní systém jednoduše vyjmutelného spoušťového ústrojí a hlavně bez použití nářadí. Spoušťový systém je kompaktní část o velikosti přibližně krabičky od zápalek. Stlačením západky se systém uvolní a vysune a ze zbraně zůstává nepoužitelný kus kovu. Spoušťový mechanismus je natolik přesná a jemná součást zbraně, že ji nelze vyrobit jinde než v dílně Kurta Pritze.

Výměnná hlaveň je dalším patentovaným systémem. Hlaveň je usazena v pouzdře zbraně tak, aby se lehkým poklepnutím ústí dala vyjmout a vyměnit za jinou ráži. Hlavní může mít majitel zbraně několik, a to v rozpětí ráží od 5,6x50 R Mag. až po .375 H&H Mag. S kulovnicí lze tedy vyrazit na lov srnčí zvěře, zrovna tak medvěda nebo těžké africké zvěře. Výměna hlavně u jiných systémů přináší problémy s nastřelováním zbraně. Kurt Pritz vyřešil 1 WL tak, aby nastřelení bylo minimalizováno na pouhé nastavení zaměřovacího dalekohledu. Pokud si majitel zbraně zapamatuje nastavení optiky pro tu kterou hlaveň, nemusí ji po výměně již nastřelovat. To zaručuje přesnost systému výměnné hlavně u kulovnice 1 WL.

Každá kulovnice 1 WL je ručně na míru dělaný originál. Kurt Pritz nejprve každého zákazníka s celým systémem podrobně seznámí, a pak mu změří potřebné tělesné míry pro výrobu pažby. Dřevo na její výrobu si pochopitelně zákazník také vybírá sám, jednak podle vzhledu, jednak podle svých finančních možností. Vždy je pažba vyrobena z tureckého ořechu. Zbraň je pak v následujících měsících vyrobena v dílně Kurta Pritze v Tamswegu. Finální úprava je také na přání zákazníka. Někdo chce zbraň pouze černěnou, jiný má představu rytiny vykládané zlatem. Samozřejmostí je výběr kvalitní optiky, například Swarovski. Puškař po její montáži zbraň precizně nastřelí.

wl1-01wl1-02
wl1-03wl1-04
wl1-05

Expal s.r.o.
Mlýnská 20, 678 01 Blansko
Czech Republic

mobil: +420 602 513 868
mobil: +420 724 994 093
tel/fax: +420 549 410 014

expal@expal.cz
www.expal.cz


čeština cz English en Deutsch de